2011. május 25., szerda

Hírek–melegen

Itthon:

MSZP: Fel kell lépni a homofóbia ellen

A Homofóbia Ellenes Világnap alkalmával az MSZP szeretné megerősíteni, hogy elismeri és minden eszközzel védi a magyar LMBT polgárok jogait. Magyarországon a társadalom nagy része még mindig elutasító az azonos neműek párkapcsolatával kapcsolatban. Éppen ezért tudjuk, hogy a melegek jogegyenlősége, emberi méltóságának biztosítása érdekében még számos tennivalónk akad.

Bízunk abban, hogy a közvélemény hozzáállásának lassú változásával csak idő kérdése, hogy a diszkrimináció még létező maradványai is eltűnjenek a magyar társadalomból.

Úgy gondoljuk, hogy minden demokratikus szervezetnek - és az egyes állampolgároknak is - egyaránt kötelessége fellépni a melegekkel szemben tapasztalható előítéletek, a kirekesztés különböző formái ellen.

Az MSZP ezért megerősíti elkötelezettségét a magyar LMBT polgárok jogainak védelmét illetően.

Nyakó István,
az Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság tagja,
országgyűlési képviselő

Kiadó: MSZP

fotó:mszp.hu

forrás: MTI OS



A nap alkamából Facebook-üzenetet fogalmazott meg Mesterházy Attila, az MSZP elnöke is:

Hetedik éve tartjuk meg hazánkban a Homofóbia Elleni Világnapot, de a rendszerváltás óta eltelt időszakban számos előrelépés történt a melegek jogainak rendezése, a velük szembeni előítélet csökkentése, a kirekesztő megnyilvánulások visszaszorítása érdekében.

Azonban az elmúlt esztendők - nem egyszer fizikai erőszakba, utcai támadásokba torkolló - atrocitásai arra figyelmeztetnek, még ma is a mindennapok része a melegekkel szemben megnyilvánuló hátrányos megkülönböztetés, a kirekesztő, előítéletes viselkedés. Ezért is fontos, hogy az őszinteség jegyében e közösség tagjai is hallathassák hangjukat.

A közel egy éve hivatalban lévő FIDESZ-KDNP kormányszövetség számos kisebbség, így a melegek vonatkozásában is komoly demokráciadeficitet halmozott fel. Az új Alaptörvény a házasságot csak férfi és nő között ismeri el, mi több, kimaradt belőle a nemi identitás és szexuális orientáció diszkriminációjának tilalma.

Magyarország a napokban 147 ajánlást kapott Genfben, az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában a magyar emberi jogi helyzet áttekintésekor. Ezek sorában megtaláljuk az azonos neműek párkapcsolatának alkotmányos, emberi jogi szabályozásával kapcsolatos kritikai észrevételeket is.

Ma azt kell bizonyítanunk ország-világ s a hazai közvélemény előtt egyaránt, hogy Magyarország valódi európai demokráciaként képzeli el a nemzet jövőjét. Hazánkban ezek a közösségek nem többletjogokat követelnek, hanem a korábbi alkotmányban biztosított jogok érvényesülését szeretnék továbbra is biztonságban tudni.

A Homofóbia elleni Világnapon sem téveszthetjük szem elől, hogy mindennapi feladatunk őrködni a demokrácia, a polgárok jogegyenlőségének biztonsága felett. Rajtunk, a társadalmi többség és a kisebbségek összefogásán, az egymás magánéletének kölcsönös tiszteletén is múlik a hétköznapok békéje és biztonsága.

forrás: Facebook – frissmeleg.hu

 

Csúsztatással védte Balog Zoltán államtitkár az új Alaptörvényt az ENSZ-ben

A Magyar LMBT Szövetség üdvözli, hogy Magyarország első ENSZ egyetemes időszakos felülvizsgálata során a leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű (LMBT) emberek szempontjai hangsúlyosan jelentek meg. Ugyanakkor megütközésünknek adunk hangot, amiért a magyar államot képviselő Balog Zoltán államtitkár hazugsággal kívánta eloszlatni az azonos nemű párok diszkriminációja kapcsán megfogalmazott aggodalmakat.

A három órás meghallgatás során számos más kérdés (a romák helyzete, családon belüli erőszak, gondnokoltak választójoga) mellett több ország, így Franciaország, Belgium, Svájc, az Egyesült Királyság, Norvégia és az Egyesült Államok is aggodalmának adott hangot az LMBT emberek hazai helyzetét illetően. Egyesek az új alaptörvény diszkriminatív házasságfogalmát; mások a szexuális irányultság szerinti hátrányos megkülönböztetés alkotmányos tilalmának hiányát; volt, aki az LMBT emberekkel szemben rendszeresen előforduló erőszakot emelte ki.

Balog Zoltán államtitkár válaszában elismerte, hogy az új Alaptörvény a házasság fogalmát nő és férfi kapcsolatára szűkíti, azonban azzal érvelt: a bejegyzett élettársi kapcsolat intézménye mindazokat a jogokat biztosítja az azonos nemű párok számára, amelyek a különnemű párokat megilletik. A valóság azonban nem ez: a házastársakkal szemben a bejegyzett élettársak nem vehetik fel egymás nevét, nem fogadhatnak közösen örökbe, nem vehetnek részt mesterséges megtermékenyítésben, és a pár egyik tagja még abban az esetben sem fogadhatja örökbe bejegyzett élettársa gyermekét, ha a gyermeket hosszú évek óta közösen nevelik.

Az államtitkár az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa előtt azt állította: az országjelentés összeállítását széleskörű civil konzultáció előzte meg valamennyi érintett bevonásával. Ezzel szemben a konzultációkra egyetlen alkalommal sem hívták meg a hazai LMBT civil szervezeteket, az országjelentésben még az elmúlt évek során elfogadott, az LMBT jogok területén kivívott pozitív jogszabályi változások sem kerültek feltüntetésre. A kormány civilekkel való együttműködését jól jellemzi, hogy az államtitkár felettesének miniszteri kabinetje még tavaly októberben úgy döntött: megtiltja a minisztérium munkatársainak, hogy a meleg szervezetek megkereséseire írásban válaszoljanak.

Friss kutatások szerint a magyar társadalom az LMBT kisebbség tagjaival a legelutasítóbb, a munkahelyi diszkrimináció, az iskolai erőszak és zaklatás, a diszkriminatív jogszabályok és a családi elutasítás a magyar melegek százezreinek életét keseríti meg. Ennek ellenére az új Kormány hatalomra kerülése óta egyetlen lépést sem tett az LMBT emberek esélyegyenlőségének előmozdítása érdekében. Itt az ideje, hogy a Kormány a civil szervezetek bevonásával komplex cselekvési tervet dolgozzon ki az LMBT emberekkel szemben előítéletek és hátrányos megkülönböztetés felszámolására. Csak egy ilyen egyértelmű állami elköteleződés révén érhető el, hogy Magyarország emberi jogi területen való nemzetközi elismerését ne hazugságokra kelljen építeni, hanem az valós jogi és társadalmi változásokon alapuljon.

forrás: Magyar LMBT Szövetség

frissmeleg.hu

 

Külföld:

ENGEDÉLYEZTE ISMERT MELEGEK PAPPÁ SZENTELÉSÉT A SKÓT EGYHÁZ

Engedélyezte homoszexuális nők és férfiak pappá szentelését a legjelentősebb skót protestáns felekezet, a Skót Egyház, de még nincs eldöntve, hogy csak önmegtartóztató vagy gyakorló melegek is választhatják-e a papi hivatást. Egy ellenző szerint a melegek papok közül sem mindenki helyesli a nyitást.

Az 1560-61-ben alapított protestáns egyház hétfői edinburghi közgyűlésén feloldotta a homoszexuálisok lelkészi kinevezésére vonatkozó moratóriumot, amelyet 2009-ben rendeltek el, azt követően, hogy egy aberdeeni parókia papjává kinevezték az első, vállaltan meleg és párkapcsolatban élő lelkészt, Scott Rennie-t.

Az egyház annak ellenére megnyitotta kapuit a meleg papok előtt, hogy egy különbizottság, amelyet Rennie kinevezése után állítottak fel, egy újabb nagy egyházszakadással riogatott, azzal, hogy a 445 ezer aktív tagot számláló felekezetet híveinek és papjainak akár egyötöde is faképnél hagyhatja.

A nyitási politika ellen ágáló egyik lelkész a vitában azzal érvelt, hogy személyesen is ismer olyan homoszexuális papokat, akik ellenzik a hagyományokkal való szakítást, mert nem vagy csak nehezen tartják összeegyeztethetőnek homoszexualitásukat Isten vélt tanításával.

A Skót Egyház (a "Kirk") évente ülésező közgyűlése még ezután dönt arról, hogy csak önmegtartóztató meleg lelkészeknek engedélyezi -e a lelkipásztori szolgálatot, vagy olyanoknak is, akik aktív nemi életet élnek tartós párkapcsolat keretében. A partnerüket váltogató homoszexuálisok elől valószínűleg a jövőben is elzárják a papi pályát.

Hatter.hu

 

Pénzbírsággal büntették buzizásért

A Chicago Bulls sztárja, Joakim Noah legközelebb valószínűleg kétszer is meggondolja, hogy illesse-e a „faggot” jelzővel a rivális csapat szurkolóját: a sportszövetség 50 000 dollárnyi (közel 10 millió forintnak megfelelő) bírságot szabott ki rá. A melegszervezetek örülnek, e cikk írója szkeptikus, a kedvenc közértesemhez pedig sose fog eljutni e hír (ha csak nem meleg, elég gyanús).

Noah tegnap nyilvánosan bocsánatot kért, amiért – a kamerák szeme láttára – lebuzizta a meccset megnyerő ellenfél egy rajongóját: természetesen mindenért a pillanat heve a felelős. (Szerintem amúgy semmi olyat nem követett el, amiért 10 milliónyi kártérítést kéne fizetni, de ez a hülye politikai korrektség már csak ilyen – e cikk szerzője.)

A GLAAD melegjogi szervezet üdvözölte az NBA kosárlabdaszövetség döntését, ami egyébként nem meglepő annak fényében, hogy a szervezet egyik vezető edzője, Phoenix Suns nemrég bújt elő.

fotó: unicornbooty.com

Langer Ármin – frissmeleg.hu

 

TÖBBSÉGBEN A MELEGHÁZASSÁG PÁRTOLÓI AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKBAN

Megfordult a közhangulat Amerikában a melegházasságot illetően, legalábbis ha bízni lehet a közvéleménykutatásokban: idén első ízben már többségben vannak a homoszexuálisok házasságának engedélyezésével egyetértők.

Egy friss Gallup-felmérésben a megkérdezettek 53 százaléka nyilatkozott támogatólag, míg egy éve pontosan ugyanekkor többség utasította el a melegházasság gondolatát. A támogatók aránya a tavalyi felmérésben még csak 44 százalék volt.

A felmérés szerint a fordulat kizárólag annak köszönhető, hogy a demokraták és a "pártsemlegesek" körében nőtt a melegházasságot elfogadók aránya; a republikánus párt híveinek körében 28 százalékon stagnál a támogatók aránya.

A pénteken közzétett Gallup-felmérés megerősíti két korábbi közvéleménykutatás eredményét, amely ugyancsak azt mutatta ki, hogy többségbe kerültek a melegházasságot elfogadók. A Washington Post és az ABC News márciusi felmérése 53, a CNN áprilisi közvéleménykutatása pedig 51 százalékos többséget jelzett.

A melegházasságot elutasítóknak a Gallup által 1996-ban mért 68 százalékos többsége évről évre morzsolódik.

Az idei Gallup-felmérés generációs szakadékot is feltárt a kérdésben: míg a 18-34 évesek 70 százaléka már megbarátkozott a melegházasság gondolatával, az 55 év fölöttieknek csak 39 százaléka fogadja el az új jogintézményt.

Joe Solmonese, a HRC melegszervezet vezetője szerint "a házassági egyenlőség irányába mutató trend tagadhatatlan és visszafordíthatatlan".

Maggie Gallagher, a NOMA melegházasság-ellenes koalíció szóvivője úgy reagált a felmérésre, hogy a melegházasság ellenfelei immár szégyellik kimondani a véleményüket, másfelől - szerinte - a közvéleménykutatási eredmények nagyon függenek a feltett kérdések megfogalmazásának módjától, és "a médiában használt kifejezések nem pontosan jelzik előre, hogyan viselkednek a választópolgárok a szavazófülkében".

Jövőre Minnesota államban tartanak népszavazást arról, hogy alkotmányba foglalják-e a melegházasság tilalmát.

Hatter.hu

 

Az első melegfelvonulás Üzbegisztánban

Május 17-én, a Homofóbia Ellenes Világnapon sor került a közép-ázsiai ország legelső meleg felvonulására. A menet, mely a főváros, Taskent főutcáján haladt végig, természetesen nem mozgatott meg nagy tömegeket – ennek ellenére rendkívül fontos eseménynek nevezhető, hiszen a volt szovjet köztársaság esetében maga a homoszexualitás is bűncselekmény.

A felvonuláson helyi melegek, leszbikusok, biszexuálisok és transzneműek vettek részt, összesen tizenheten, s a homofóbia és a transzfóbia ellen kívánták felhívni a figyelmet – tudósít róla a gay.ru orosz LMBT hírportál. Hogy a résztvevők számának van-e köze a május 17-éhez, az nem ismert. A felvonulást az ún. „Vertae” nevű csoportosulás szervezte.

Taskentben is felmerült, hogy egy, a szentpétervárihoz hasonló „Rainbow flashmobot” rendezzenek, melynek keretében színes lufikat eresztettek volna fel a levegőbe, tömegesen, ám ezt az ötletet később elvetették. „Informatívabb” eseményt szerettek volna, eredményesebben felhívni a figyelmet a homofóbiára, s ezt a célt jobban szolgálta egy nagyobb figyelmet keltő felvonulás.

Maga a felvonulás nem volt túlságosan hosszú, ám a résztvevők időnként megálltak, kisebb performanszokat adtak elő, s a felvonuláson természetesen meleg szimbólumok, így szivárványszínű zászló is volt. Minden résztvevő „17 May” feliratú kitűzőt viselt.

Az eseményen részt vevő egyik leszbikus aktivista megjegyezte, hogy sokan féltek eljönni a felvonulásra. Ám reményei szerint jövőre már többen fognak részt venni. Tartottak attól, hogy a rendőrség fellép-e ellenük, lesz-e összecsapás a rendfenntartó szervekkel, ám erre szerencsére nem került sor.

Maga a felvonulás egyébként nem lett bejelentve, s nem véletlenül. Az illegálisnak minősíthető felvonulás esetében ugyanis nem hagyhatjuk figyelmen kívül azt a tényt, hogy Üzbegisztánban az önkéntes beleegyezésen alapuló homoszexuális tevékenység is büntetendő. Ennek következtében a helyi LMBT közösség kvázi földalatti mozgalmat folytat, s elsősorban leszbikus aktivistákból áll (ez a mostani rendezvényen is látszott). Az üzbég melegek szeme előtt pedig ott lebeg Ruszlan Sapirov szabadúszó újságíró 2003-as esete, aki elítéltek „szodómia” és kiskorú prostituálttal való feltételezett kapcsolat miatt. Az Amnesty International és a Human Rights Watch nevű szervezetek Sapirovot „politikai elítéltnek” tartják (Sapirov egyébként az ítélet kihirdetése előtt el tudott menekülni az Egyesült Államokba).

A felvonulást szervező „Vertae” az egyetlen nyilvános érdekcsoportnak tekinthető, mely próbálja képviselni az LMBT állampolgárok érdekeit is az országban. Alapvetően szórakoztató jellegű programokat szerveznek.

fotó: labrys.kg

Hanzli Péter

frissmeleg.hu

 

Az AI közleménye a Homofóbia Ellenes Világnapon

Május 17. a nemzetközi homofóbia elleni világnap, tégy Te is a homofóbia ellen és küzdj velünk, hogy a leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű (LMBT) közösségek is diszkrimináció nélkül élvezhessék emberi jogaikat. Az ugandai parlamentben ugyan most szerencsére nem szavazták meg ezt a homofób törvényt, de fennáll a veszélye, hogy az újonnan felálló parlament ismét napirendre veszi.

Ezért kérünk, cselekedj Te is!

A parlament feloszlatását követően Uganda homoszexualitást tiltó törvényét is levették a napirendről. Az ugandai parlamentben pénteken szavaztak volna a drákói szigorúságú homoszexualitás elleni törvényről, de ez nem történt meg, miután az ország parlamentjét hivatalosan is feloszlatták. Az ugandai parlamenti képviselők már annak a törvényjavaslatnak a vitájára készültek, amely bizonyos esetekben halálbüntetéssel is sújthatja a homoszexualitást, de végül erre nem került sor, miután pénteken feloszlatták a parlamentet anélkül, hogy új törvényjavaslatokat vitattak volna meg.

„Örömünkre szolgál, hogy a homoszexualitás elleni törvényjavaslat a mai napon nem emelkedett törvényi erőre” – monda Michelle Kagari, az Amnesty International Afrikáért felelős helyettes igazgatója. „A törvényjavaslat lehetővé tette volna a diszkrimináció intézményesítését, beleértve azokat a zaklatásokat és az önkényes letartóztatásokat , amelyekkel az ugandai leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű (LMBT) személyeknek már amúgy is szembe kell nézniük.”

Az új parlamenti képviselők következő pénteken léphetnek hivatalba a 2011 februári általános választásokat követően. A törvényjavaslatot pedig újból benyújthatják, miután az új parlament működésbe lép. Ugandai és nemzetközi jogvédő szervezetek, beleértve az Amnesty Internationalt is, azért kampányolnak, hogy a parlament visszautasítsa a törvényjavaslatot, amely életfogytiglani börtönbüntetéssel vagy akár halálbüntetéssel is sújthatja azokat, akik azonos neműekkel lépnek élettársi kapcsolatba.

forrás és kép: Amnesty International Magyarország

 

 

45 000 felvonuló a belga pride-on

Brüsszelben a 16. melegfelvonuláson 45 000 meleg, leszbikus, biszexuális, transznemű és szimpatizáns kavalkádja töltötte meg az utcákat. A buli egyperces néma tiszteletadással kezdődött azon országok meleg kisebbségeire gondolva, akiknek nem adatik meg szexuális orientációjuk fölvállalásának lehetősége.

„A melegek nem csak ünnepelni jöttek, ebből a tiszteletteljes csendből látszott, hogy abszolút szolidárisak elnyomott társaikkal” – mondta egy szervező.

A pride-ot a brüsszeli Regenbooghuis(Szivárványház), a flamand Cavaria és a vallon Arc-En-Ciel szervezte. Az esemény - természetesen - rendbontás nélkül zajlott le.

fotó: visitflanders.us

Langer Ármin – frissmeleg.hu

Kultúra:

The New Factory - Felhívás

A The New Factory projekt olyan feltörekvő magyar szerzőket keres, akiknek a munkái az LMBT közösség problémáival foglalkoznak. Célunk a magyar LMBT irodalom felkarolása és megismertetése az angolszász nyelvterületeken élőkkel, ennek értelmében a munkákat angolra fordítjuk és megjelentetjük.

Elsősorban befejezett, magyar nyelvű regényeket várunk, befejezetlen alkotásokat nem áll módunkban elfogadni. A benyújtott munkák egyetlen tartalmi megkötése, hogy valamilyen formában foglalkozniuk kell az LMBT közösséggel.

A beküldött pályaművek közül egy négytagú zsűri választja ki a legjobbakat, melyek kiadását vállaljuk. A későbbi esetleges keresetekből százalékos részesedés (30%) kerül levonásra. Amennyiben a könyvből egy példány sem fogy, nem kell számítani semmiféle penitenciára, illetve plusz díj felszámolásra. Beküldési határidő nincs, a műveket folyamatosan várjuk. A projektben a részvétel díjtalan.

A kiválasztott szerzők a következő szolgáltatásokban részesülnek:

- könyvük angolra történő fordítása
- szerkesztése
- könyvborítójának tervezése
- kiadása az Amazonon keresztül (puhakötés és eBook formátumban)
- és reklámozása a Lambda Literary és egyéb oldalakon keresztül.

Jelentkezés esetén a következőket várjuk külön dokumentumokban csatolva athenewfactoryproject@gmail.com e-mail címre:

- önéletrajz
- írói hitvallás (érdeklődés, célok stb.)
- könyv

Bármilyen kérdés esetén várjuk e-mailjeiket a fent említett e-mail címre.

Várjuk jelentkezését,
The New Factory

frissmeleg.hu

 

DÉL-AFRIKAI FILM NYERTE A CANNES-I FESZTIVÁL MELEGDÍJÁT

SkoonheidAz elsőfilmes dél-afrikai Olivier Hermanus "Skoonheid" (Szépség) című alkotása nyerte a cannes-i nemzetközi filmfesztivál melegdíját, amelyet idén ítéltek oda második alkalommal. Az afrikaans (búr) nyelvű filmben egy ötvenes családapa rendezettnek látszó életét felkavarja a találkozás egy megbabonázóan szép fiatal férfival.

"Ez egy felkavaró, radikális film, igazi mozi. Megragadott bennünket, ahogy az öngyűlöletről, a homofóbiáról és a rasszizmusról beszél" - mondta Elisabeth Quinn, a Melegpálmát (Queer Palm) odaítélő, újságírókból álló különzsűri elnöke.

A Franck Finance-Madureira blogger, a www.yagg.com internetes portál alapítója által életre hívott, a hivatalos fesztiváltól független melegdíjat tavaly az amerikai Gregg Araki "Kaboom" című, egyetemisták szexuális ébredéséről szóló filmjének ítélték oda.

A berlini filmfesztiválon már 1987 óta díjazzák a legjobb melegtémájú filmes alkotásokat (a Teddy-díjjal), és nemrég Velencében is életre hívták a legjobb melegfilmnek járó Melegoroszlán (Queer Lion) díjat.

Hatter.hu

 

 

Bulvár:

 

Wolf Kati mint transzvesztita?

Német lapok transzvesztitához hasonlították Wolf Katit, ami még jól is elsülhetett volna, hiszen rengetek meleg szurkolója volt az Eurovíziós Dalfesztiválnak világszerte, akiktől nem áll távol ez a műfaj. Az énekesnő a negatív kritikákban az esélyességét látta.

Még május 10-én megrendezett első elődöntőben jutott tovább Wolf Kati az Eurovíziós Dalfesztivál első elődöntőjében, a What about my dreams (Mi lesz az álmaimmal? ) című dallal. A dalt Rakonczai Viktor és Rácz Gergő írta, a dalszöveget Geszti Péter és Johnny K. Palmer szerezte.

Az elődöntőben 15., a szombaton már ötödikként léphetett színpadra a szombat az Eurovíziós Dalfesztivál döntőjén Düsseldorfban Wolf Kati. Az előrejelzések és a népszerűségi listák a magyar énekesnőt dobogósnak hozták ki.

Wolf Kati szerint a negatív német kritikák azt jelezték, hogy esélyesnek tartották, hiszen ha nem így lenne, akkor nem foglalkoztak volna vele annyit. A Spiegel azon írására, melyben transzvesztitához hasonlították, az énekesnő csak jót mosolygott. Mellesleg ez a vélekedés még hozzá is segíthette volna a győzelemhez Wolf Katit, hiszen rengeteg meleg, leszbikus, és transznemű szurkolója van a dalfesztiválnak, ami szavazatokat jelenthetett volna.

Végül nem jött be a magyar forgatókönyv. 221 ponttal Azerbajdzsán nyerte az idei Eurovíziós Dalfesztivált. Magyarország 53 ponttal 22. helyezett lett.

Jakab István
2011-05-15

frissmeleg.hu

 

Készülőben Lil B „Meleg vagyok” című albuma

Lil B, amerikai rapper az MTV-nek adott nyilatkozatában elmondta, hogy halálos fenyegetéseket kapott, miután bejelentette, hogy következő albumának az I’m gay vagyis Meleg vagyok címet akarja adni. A bejelentés a kaliforniai Coachella fesztiválon történt, és azóta Twitteren fenyegetik az előadóművészt. Lil B a történtekről így nyilatkozik: „Nem félek a világon senkitől… ezért adom az „I’m gay” címet az albumomnak és senki sem fog megakadályozni.”

Elmondása szerint a „gay” vagyis „meleg” kifejezést a hagyományos értelemben használja, mert támogatja a melegeket. „Nagyon meleg vagyok, de a nőket szeretem. Semmilyen módon nem vonzódom a férfiakhoz. Soha nem vonzódtam egy férfihoz sem egész életemben. De igen, meleg vagyok, és nagyon boldog vagyok… én egy meleg, heteroszexuális férfi vagyok. Nagy szeretettel vagyok a meleg és leszbikus közösség iránt és szeretném elősegíteni a szeparáció felszámolását, ezért csinálom. Remélem, hogy a GLAAD (A Melegek és Leszbikusok Szövetsége a Rágalmazás Ellen – a ford.) látja, hogy megtettem a kezdeti lépéseket azért, hogy leromboljuk a korlátokat.”

A GLAAD szóvivője elmondta, remélik, hogy Lil B albumának címe nem csak egy propagandafogás, hanem valós szándék rejlik mögötte.

fotó: pinkews.co.uk

Bodnár Ágnes – frissmeleg.hu

Nincsenek megjegyzések: